بازگشایی هتل هما 1 مشهد

بازگشایی هتل هما 1 مشهد

news Image

دکتر ربیعی: بازگشایی هتل هما بار فرهنگی قابل توجهی را برای مشهد به دنبال دارد

1396/04/31

دکتر ربیعی: بازگشایی هتل هما بار فرهنگی قابل توجهی را برای مشهد به دنبال دارد

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در مراسم بازگشایی هتل هما یک مشهد گفت: هر سال که وضعیت زیر ساخت های مشهد را بررسی می کنیم پیشرفت و توسعه این شهر قابل ملاحظه است. سال ۹۳ موفق شدیم از رکود خارج شویم اما مشاهده تاثیرات آن زمان بر خواهد بود.

ربیعی تصریح کرد: امروز می‌توانیم ادعا کنیم رشد تولید ناخالص داخلی به ۶/۴ و صنایع به ۸/۱ رسیده است، خدمات ما امروز محور اشتغال است، این فرایند جامعه را در سال‌های آینده با وضعیت با ثباتی مواجه می‌کند.

وی ادامه داد: بعضی‌ها این موضوع را مطرح می‌کنند که آیا از رکود خارج شده‌ایم؟ ما از سال ۹۳ از رکود خارج شدیم اما رکود از همین امروز و فردا اثر نمی‌گذارد بلکه زمان‌بر است.

وی افزود: بهبود فضای مجازی را در دستور کار قرار داده‌ایم و از سال ۹۳ پروژه هتل همای شماره یک را در دستور کار قرار دادیم که در نهایت با ۳۵ میلیارد تومان هزینه پروژه بازسازی آن به پایان رسید .

وزیر کار تاکید کرد: در این پروژه علاوه بر اینکه شغل جدید ایجاد کردیم از لحاظ فرهنگی نیز بازگشایی این هتل بار فرهنگی قابل توجهی را برای مشهد به دنبال دارد.

وی ادامه داد: در حوزه گردشگری نیازمند گردشگری مبتنی بر بوم گری هستیم و باید آن را افزایش دهیم.

ربیعی با تاکید به اینکه خراسان رضوی ظرفیت گردشگری پست مدرن را دارد گفت: در غالب طرح تکاپو، گردشگری سنتی و پست مدرن را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سازمان تامین اجتماعی برنامه توانمندسازی را برای لایحه‌های پایین تدوین کردیم گفت: رفاه را مبتی بر اشتغال ایجاد کنیم زیرا رفاه تنها یک کار صدقه‌ای می‌شود.

وزیر کار با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی و بهزیستی در صورت تعامل در بهبود رفاه اجتماعی اقشار ضعیف نقش قابل ملاحظه‌ای را ایفا می‌کنند گفت: سازمان تامین اجتماعی برای زندگی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی باید خدمات مطلوبی را ارائه دهد و با اجماع عمومی، زندگی بهتری را برای مردم رقم بزند.

مدیرعامل هلدینگ رفاه و گردشگرِی تامین نیز در ادامه مراسم بازگشایی هتل شماره یک هما در مشهد افزود: توسعه اقامتگاه ها در شرایط فعلی بر اساس آمایش سرزمین انجام می شود و توزیع عدالت اقتصادی به صورت ویژه مورد توجه است.

غلام حیدر ابراهیمبای سلامی اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی در شرایط کنونی پیشران توسعه ملی در عرصه های مختلف است و تلاش می کند دارایی ها و املاک این سازمان در همه جا زنده شود.

وی گفت: بازسازی و احیای هتل شماره یک هما در مشهد نیز در راستای برنامه ها و اهداف مزبور است که با تلاش دولت تدبیر و امید بعد از ۱۳ سال توقف در کار خود به بهره برداری رسید.

عضو شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری با بیان اینکه در بازسازی این هتل از توان داخلی و تکنولوژی روز جهان استفاده شده است افزود: از این پروژه می توان به عنوان پروژه نوین گردشگری کشور نام برد.

وی اظهار کرد: توسعه صنعت گردشگری در دولت تدبیر و امید با قدرت بیشتر انجام شده و در این مسیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حمایت های بسیار انجام داده است.

وی گفت: ایجاد هلدینگ جامع گردشگری باعث ایجاد همگرایی و هم افزایی بسیار مناسب و دستاوردهای ارزشمند شده که استراتژی توسعه را با استفاده از نیروهای دانش آموخته داخلی به همراه داشته است.

ابراهیم بای سلامی افزود: طرحهای اجرایی در صنعت گردشگری مورد استقبال سرمایه گذاران خارجی نیز قرار گرفته و هم اکنون ساخت چندین هتل در سراسر کشور به صورت جدی دنبال می شود.

مدیرکل هتل شماره یک هما در مشهد نیز گفت: این هتل در سال ۱۳۵۱ افتتاح شد و تا سال ۱۳۸۱ فعالیت داشت که فعالیت آن به دلیل مشکلاتی متوقف شد.

فریدون موافق افزود: با همت سازمان تامین اجتماعی و حمایتهای دولت یازدهم روند بازسازی این هتل از سال ۱۳۹۳ آغاز شد و در بخش های مختلف آن از امکانات روز دنیا استفاده شده و در عین حال شکل سابق آن نیز حفظ شد.

>